Zdravá strava a výživa

Věra Burešová

Hlavní výživová poradkyně

Kdo z nás se někdy pokoušel zhubnout nebo se zajímal o zdravou výživu, ten se jistě také setkal s pojmem kalorieKalorie je jednotka energie. V současnosti je kalorie nahrazovaná joulem.

Setkáme se s ní převážně při vyjadřování energetické hodnoty potravin. Jelikož je však kalorie velmi malé množství energie, používá se její 1000násobek - kilokalorie.

Správné stravování je především o konzumaci různorodých druhů potravin ve správném množství a poměru, protože jen pestrá a zdravá strava doplňuje našemu organismu potřebné živiny a energii.

Protože každý člověk je jedinečný, potřebuje tělo každého z nás jiný a originální přístup. Jednoduše - co prospívá mému tělu, může být pro jiného zcela nevhodné.

 • Při sportu, práci, odpočinku,… zkrátka při každé činnosti, kterou denně vykonáváme, spotřebovává naše tělo kalorie. Kolik energie ve formě kilokalorií či kilojoulů nám vybraná potravina poskytne, určuje energetická hodnota. Pokud stejné množství energie přijímáme i vydáváme, zůstává naše váha stejná – nehubneme ani netloustneme. Naopak jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že pokud se chceme nějakého kila zbavit, měl by být denní příjem kalorií nižší než jejich výdej.

 • Při hubnutí bychom měli sledovat to, co jíme a především jaké kalorie potraviny obsahují. Potom už jenom stačí zařadit do svých denních radostí a povinností takové činnosti, při kterých spálíme více kalorií, než jsme jich přijali. V takovém případě sáhne naše tělo do tukových zásob, aby mohlo chybějící kalorie doplnit.

  Spotřeba kalorií je u každého člověka jiná. Záleží hlavně na pohlaví, věku, tělesné hmotnosti a vynaložené fyzické námaze. Denní příjem kalorií činí u žen průměrně 2 000 – 2 500, u mužů pak 2 500 – 4000 kcal za den.

  Zdravá výživa není ovšem jen o jídle, ale také o přijatých tekutinách.

 • Existují ovšem také tzv. „prázdné“ kalorie. Tak označujeme potraviny a tekutiny, které mají vysokou energetickou hodnotu a nemají žádný přínos pro naše zdraví.

  Do této kategorie patří zejména různé sladkosti, alkohol, bramborové lupínky (čipsy), slazené limonády

 • Kalkulačka kalorií - počítání kalorií představuje v základu jednoduché převody - 1 kJ = 239 kalorií a 1 cal ≈ 4,185 J. Dále například – 1 gram tuku = 9 kcal (38 kJ), 1 gram bílkovin = 4 kcal (17 kJ), 1 gram sacharidů = 4 kcal, 1 gram alkoholu = 7 kcal.

 • Dietní jídelníček podle zásad zdravé výživy je složený především z rozmanitých druhů potravin ve správném poměru, protože jen pestrá a zdravá strava dodává našemu organismu všechny potřebné živiny a současně s tím vede k redukčnímu efektu, čili ztrátě hmotnosti.

  Vyvážený a zdravý poměr jednotlivých složek stravy, tedy sacharidů, tuků a bílkovin, s ohledem na výsledky bioimpedanční analýzy, zdravotního stravu a stravovacích návyků Vám výživový poradce stanoví v jídelníčku na míru Vašich potřeb.

Na hubnutí nebudete sami. Zkuste to s námi!

Vyzkoušejte naši metodu. Poradíme Vám, jak správně začít, ukážeme, jak se správně stravovat a hýbat. Podpoříme vás na cestě k vysněné postavě.

Všechny konzultace jsou ZDARMA! Hradíte si pouze doporučené produkty.

Nebo navštivte jednu z našich poboček
Naturhouse Poradce s vámi probere vaše stravovací návyky, zdrav. stav, pohyb. aktivity, denní režim, zváží na speciální váze nebo se zvážíte doma.
Naturhouse Sestavíme vám individuální jídelníček na bázi středomořské stravy a doporučíme naše exkluzivní doplňky na podporu hubnutí a detoxikace.
Naturhouse S námi si dokážete novou váhu udržet bez jojo efektu.

Objednávka bezplatné konzultace osobně či online. Produkty na podporu hubnutí doručujeme i na vaši adresu.
MÁME OTEVŘENO!
Kuchařka a cvičební videa ZDARMA!
Ke každé úvodní konzultaci získáte jako bonus Naturhouse kuchařku se 62 recepty na lehká jídla a cvičební videa

Naturhouse
1. Vyplňte formulář
Naturhouse
2. Zavoláme Vám
Naturhouse
3. Konzultace s poradcem - osobní či online
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.

Bezplatná konzultace zahrnuje: když je osobní - obsahuje bioimpedanční analýzu těla, když je online či telefonická - měření a vážení si provedete sami na zákl. instrukcí poradce. Konzultace vždy obsahuje: konzultaci stravovacích návyků, sestavení jídelníčku a rady a tipy výživového poradce. Jediné, co si hradíte, jsou produkty, které jsou nedílnou součástí metody NATURHOUSE , které i doručujeme na vaši adresu. Ceník produktů je k dispozici v našich výživových poradnách.