Než vaše kroky zamíří do lékárny

Než vaše kroky zamíří do lékárny

V podzimním období bychom více než kdy jindy měli v první řadě dbát na dostatečný přísun vitamínů a minerálů a zdravou vyváženou stravu, abychom se co nejvíce udrželi fit a ve zdravé kondici. Nezapomínejte na pestrý, vyvážený jídelníček, nejlépe na bázi středomořského.
Pokud už vás však již nějaké to nachlazení skolí, tak ještě než než poběžíte do lékárny, můžete vyzkoušet sílu bylinek.
Zde přinášíme pár praktických tipů, jak přírodními metodami vyzrát na nemoci - při chřipce, kašli, nachlazení a na posílení imunity.
Při kašli
Zázvorový zábal – důkladně smíchejte med, mouku, olivový olej a zázvor. Výslednou směs vložte na plátýnko, kolem kterého zabalte gázu. Připevněte na prsa a přelepte náplastí. Následně nechte působit přes noc.
Při chřipce
Cibulový čaj – oloupejte dvě cibule a pokrájejte je na kolečka. Dejte do hrnce, přelijte půl litrem vody a vařte na mírném plameni deset až patnáct minut. Následně sceďte. Můžete dochutit medem, zázvorem nebo skořicí.
Na imunitu
Čaj z kustovnice – dvě lžíce sušené kustovnice čínské zalijte horkou vodou. Můžete přidat med a citron.
Při nachlazení
Šípkový čaj – dvě lžíce šípků rozdrťte, přelijte půl litrem vody a nechte přes noc louhovat.Druhý den nálev zlehka zahřejte na cca 80 stupňů. Následně přeceďte šípky přes husté síto a můžete ještě čaj dochutit za pomoci např. medu.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.