Příroda léčí

Sezónní recepty
Příroda léčí

V období chladných a mrazivých dní je obzvlášť potřeba dbát na dostatek vitamínů a minerálů a zdravou stravu, abychom se co nejvíce udrželi fit a v dobré kondici. Nezapomínejte na pestrou, vyváženou stravu, nejlépe na bázi středomořské.
Pokud už vás nějaká ta nepříjemnost skolí, než poběžíte do lékárny, můžete vyzkoušet sílu bylinek.
Zde přinášíme pár praktických tipů, jak přírodními metodami vyzrát na nemoci - při chřipce, kašli, nachlazení a na posílení imunity.

Při nachlazení
Šípkový čaj
 – dvě lžíce šípků rozdrťte, přelijte půl litrem vody a nechte přes noc louhovat. 
Druhý den nálev zlehka zahřejte na cca 80 stupňů. 
Následně přeceďte šípky přes husté síto a můžete ještě čaj dochutit například medem.
Na co si dát pozor při přípravě
Kdo by při přípravě šípkového čaje zaléval plody vařící vodou nebo by dokonce šípky vařil, dělal by zásadní chybu. Připravil by se totiž právě o většinu vitaminu C, kvůli kterému šípkový čaj právě připravujeme, a rovněž o řadu dalších léčivých látek. 

Při kašli
Zázvorový zábal 
– důkladně smíchejte med, mouku, olivový olej a zázvor. 
Výslednou směs vložte na plátýnko, kolem kterého zabalte gázu. 
Připevněte na prsa a přelepte náplastí. 
Následně nechte působit přes noc.

Při chřipce
Obyčejná cibule?
Naši předci na tuto palčivou zeleninu nedali dopustit a její léčebné působení je známé po staletí. Čaj z cibule díky éterickým olejům obsaženým v cibuli pomůže uklidnit krk a uvolnit nos při rýmě. Nemusíte se bát cibulové chuti, která není tak výrazná. Pokud by nám nedělal med dobře při kašli, vynecháme jej, jeho krystalky mohou dráždit přecitlivělou sliznici a kašel vyvolávat. Při samotném kašli pak můžeme sáhnout ještě po dalších bylinách-tymiánu, divizně či černém bezu. 
Cibulový čaj – oloupejte dvě cibule a pokrájejte je na kolečka. Dejte do hrnce, přelijte půl litrem vody a vařte na mírném plameni deset až patnáct minut. Následně sceďte. Můžete dochutit medem, zázvorem nebo skořicí. 

Na imunitu
Kustovnice čínská 
získala právem značnou popularitu po celém světě v oblasti zdravé výživy. Její plody obsahují množství vitamínů A a C, které pomáhají budovat imunitu a řadu silných antioxidantů. Z vědeckých studií vyplývá, že látky obsažené v kustovnici jsou účinné v prevenci nemocí od běžného nachlazení až po nádorová onemocnění. 
Čaj z kustovnice – dvě lžíce sušené kustovnice čínské zalijte horkou vodou. Můžete přidat med a citron.

Když nechcete nechat svou imunitu náhodě
Pokud byste však nechtěli nechat budování své imunity náhodě a pouze na domácích receptech, je možné využít některé z bylinných produktů na posílení imunity, které obsahují přesné množství účinných látek, a to ve vysokých koncentracích a připravených odborně, za správných, kontrolovaných podmínek. Z celé řady pro posílení imunity je možné jmenovat například bylinný produkt INMUNAT, silný antioxidant, který podporuje imunitu a trávení. Dále například JUVENKI, jenž podpoří vedle vaší imunity i regeneraci buněk a zároveň napomáhá nastartování hubnutí. Navíc obsahuje acerolu, tropickou třešeň, která obsahuje téměř 30x více vitamínu C než citron. Vyzkoušet můžete i SAMBUKI, obsahující černý bez, který vám nejen posílí imunitu, ale pomůže i přímo při kašli či nachlazení.

Zastavit se pro ně můžete na kterékoliv ze 100 poboček NATURHOUSE v Čechách a k tomu se zeptat našich ochotných a zkušených výživových poradců, který doplněk bude pro vás nejvhodnější. Zde se dostanete k výběru nejbližší pobočky.

 Produkty

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.