Jak si užít večírky a nepřibrat

Detoxikace a hubnutí
Jak si užít večírky a nepřibrat

Večírky a setkávání s přáteli jsou chvíle, v nichž je obzvláště těžké dodržovat stanovený jídelníček. Odchylky od plánovaného režimu, těžká strava, alkohol, s tím ruku v ruce méně uspokojivých výsledků vedou k demotivaci a opouštění programu. To ale samozřejmě není jedno z nejšťastnějších řešení. Strava nás má dovést k vysněné postavě, zdravějšímu já a spoustě energie. Samozřejmě vám tedy nikdo nezakazuje užívat si váš vysněný čas s přáteli, ale nezapomínejte na účel celé metody a zkuste se držet se našich rad jak vše zvládnout bez krizí.

Když organizujete večírek:

Nepřemýšlejte pouze o večírku, ale připravte se i na další den. Zkuste si třeba připravit nějaký recept z odlehčeného dne, abyste mohla pokračovat ve své stravě a „nespáchala více hříchů", než je nutné. Vždy si předem rozmyslete, co na večírek chcete připravit - nevyplatí se vše nechávat na poslední chvíli. Jste pak vystavěni uspěchanému výběru z toho, co je nejsnadněji dostupné, a nejsnadněji dostupné pak bývají právě nezdravé potraviny. Také nepřipravujte pro hosty příliš mnoho jídel. Při přípravě budete chtít zkusit zda vše bude hostům chutnat - ani u stolu nebude jednoduché odolat. Při přípravě večeře navrhněte jeden chod a 2-3 zajímavé předkrmy. Převažovat může zelenina ve formě zdravých zajímavých salátů - vyzkoušejte naše recepty na zajímavé saláty. Pokud se rozhodnete pro dezert, zkuste nějaký z našich odlehčených receptů na dezerty

Pamatujte, že:
• Při skladbě menu chystejte jídla odlehčená bez těžkých příloh, vyhýbejte se obalovaným pokrmům, smaženým, různým mastným omáčkám, majolkám.
• Jste paní ve svém vlastním domě. To, že vy jste na dietě, neznamená, že ostatní nemohou jíst něco zdravého a chutného. Ještě je překvapíte svými zajímavými recepty.
• Nepijte sycené, ochucené nápoje a džusy. Zbytečně tak získáte více kalorií. Připravte si například vodu s citronem, pomerančem nebo meduňkou a kostkami ledu. INFUNAT zlepší během akce vaše trávení.

Během večírku, přestože budete chtít udržovat krok se společností, nezapomínejte, že je to vaše večeře. Pokud je to možné, dejte si trochu zeleniny. Pro radost si můžete dopřát i malý dezert. Zkuste myslet na to, aby se další menší jídlo objevilo až tak po 2,5-3 hodinách. Mezitím si dejte jednu sklenku vína a pijte vodu s citronem. Nezapomínejte také na to, aby stůl pěkně vypadal - můžete naaranžovat květiny, svíčky, ale i například ovocné mísy (kromě toho, že dobře vypadají, budete mít zdravou svačinu pro všechny). Ze zeleniny a ovoce můžete vyrábět i různé špízy, zajímavé tvary. I to dokresluje gurmánský zážitek. Pěkně ozdobený stůl i s menším počtem jídel, vypadá atraktivně.
Fibroki Vláknina

Následující den určitě nezapomeňte na jogurt s FIBROKI vlákninou, který zlepší střevní mikroflóru a pomůže zbavit tělo zátěže z předchozího dne.

Na večírku s přáteli:

Na večírek nikdy nechoďte s prázdným žaludkem
Pokud budete mít hlad, budete jíst ještě o něco víc, než potřebujete. 

Přineste vlastní pokrmy.
Navrhněte, že něco připravíte vy, třeba dezert. Můžete pak všechny ohromit pěkným, ale zdravým jídlem.

Nemusíte vyzkoušet všechno.
Prohlédněte si jídla na stole a vyberte, která chcete vyzkoušet (ne více než 3 jídla). Myslete na to, že nemusíte za každou cenu vyzkoušet všechno. Při konzumaci jednoho jídla si nezapomeňte vždy nechat místo pro další, které jste si vybrali.

Nejezte pořád.
Mezi malými jídly by vždy měla být přestávka 2,5-3 hodiny.

INFUNATPozor na to, co pijete!
Vyhněte se syceným nápojům a džusům - bývají plné cukru a tím získáte více kalorií. Požádejte o čistou vodu s citronem. Skvělým pomocníkem je červený čaj INFUNAT, který během večírku zlepší vaše trávení.

Nepijte zbytečně alkoholické nápoje.
Nejlepší řešení je polosuché víno, případně zředěné vodou. S alkoholem to nepřehánějte, jeho nadbytek způsobuje zadržování tekutin v těle. Další den se budete cítit oteklá a nespokojená sama se sebou.

Před spaním...
Poslední jídlo si dejte nejpozději 3 hodiny před spaním. Pokud máte stanovený čas, kdy se chcete vrátit, myslete na to, kdy přestat jíst. Všechno, co sníte před spaním, se vám hromadí v tuku.

Do dalšího dne...
Nezapomeňte se následující den vrátit ke své stravě. To je základ, aby vaše tělo odbouralo hříchy předchozího dne.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.