Zaměřeno na krásu – odhoďte kabáty, vyndejte plavky

Trendy ve výživě
Sezónní recepty
Zaměřeno na krásu – odhoďte kabáty, vyndejte plavky

Přichází první jarní dny a s nimi dva zásadní problémy, které svým způsobem řeší spousta z nás. Prvním je dobití energie po zimním období a s ním spojená očista těla, tzv. detox orgánů. A druhým samozřejmě shazování svrchníků a odhalování těla, s čímž přichází uvědomění si, že do léta zbývají už jen 4 měsíce a my půjdeme do plavek!

Je přirozené, že se chceme ve svém těle cítit dobře a vypadat co nejlépe. Ovšem nikdo z nás nemá kouzelnou hůlku a zaklínadlo „abrakadabra“ prostě fungovat nebude. Musíme proto začít něco dělat, a to co nejdříve! Ono totiž bude chvíli trvat, než se dostaví výsledky. Ideální je tedy začít už teď.

Jarní restart organismu

Po zimě, kdy je naše strava bohatší na tuky i sacharidy, přichází jaro nabité novým životem v podobě živin. A vy svému tělu můžete pomoci, pokud si dopřejete jarní očistu organismu. Protože jaro, obzvláště březen, je období, kdy se probouzí celá příroda a začíná nové období. Proto obraťte list, zapomeňte na zimní chutě na těžká, nezdravá jídla, nesplněná novoroční předsevzetí, prodělaná nachlazení či sníženou kondičku. 

 Konzultace zdarma

Způsobů a návodů, jak detoxikovat tělo, je spousta, nicméně základem je zaměřit se na orgány, jež souvisí s odváděním nahromaděných nezdravých látek z našeho těla. A těmi jsou především játra, ledviny, žlučník, ale i střeva a potažmo celý zpomalený metabolismus.

Je nutné si uvědomit jednu zásadní věc. Naše tělo má schopnost detoxikovat se samo, je to přirozený proces. Nicméně to platí pro ideální stav, ve kterém se, ruku na srdce, nachází málokdo z nás. Pohybujeme se v toxickém ovzduší, nechodíme každý den do přírody, nepěstujeme si vlastní potraviny – kupujeme je v supermarketech, jsme ve stresu z práce, dětí atd. Pojďte tedy tělu trochu pomoci a podpořte ho očistou. Určitě vám poděkuje.

Co tedy radí odborníci na zdravou stravu Naturhouse?

Jaro má barvu především zelenou, což napovídá zařadit do jídelníčku co nejvíce zelených potravin. Zároveň je to období mladých rostlinek a nic nemá více živin a prospěšných látek než klíčky a výhonky mladých rostlin. Co se bylinek týče, nejvhodnější budou: kopřiva dvoudomá a pampeliška. Za vyzkoušení stojí rozhodně i výtažek z artyčoku.

Nicméně nezapomínejte také na dostatečný příjem vlákniny, která je základem zdravého střeva, střevní mikroflóry a imunity, a dostatečný pitný režim, kterými očistu organismu dovedete k dokonalosti.

Pokud nejste příznivci konzumace zdravých potravin, vyzkoušejte kúru kapslí Ona Plus: podporuje imunitu, chrání buňky před oxidačním stresem, udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi a správnou činnost kardiovaskulárního systému. 

https://www.eshop-naturhouse.cz/vyhledavani/?string=ona

Zelené potraviny mají antioxidační účinky, zbavují tělo toxinů, zvyšují obranyschopnost, podporují správnou mikroflóru ve střevech, obsahují velké množství vitaminů, aminokyselin, minerálů a dalších živin, podporují redukci hmotnosti a dodávají energii.

Klíčky jsou zdrojem antioxidantů, omega-3 mastných kyselin, vitaminů a minerálů, které mají vliv na celý organismus. Představují nejsilnější energii rostlin, kterou využívali již ve starověkém Egyptě i Číně.

Recept na detoxikační koktejl:

½ salátové okurky, 1 zelené jablko, kousek zázvoru + 1 sáček Hepavitalium

Vše smíchejte s vodou a rozmixujte.

Hepavitalium: Díky přírodním výtažkům z artyčoku, rozmarýnu, citronové verbeny a heřmánku podporuje trávení, čistí a regeneruje játra a stimuluje metabolismus. Podporuje spalování tuků a snižuje cholesterol.

https://www.eshop-naturhouse.cz/slimbel-hepavitalium-14-sacky/

Do plavek

Zamyslete se. Chcete do plavek zhubnout, nebo v nich vypadat dobře? Pokud je odpověď druhá varianta, uvědomte si, že samotné hubnutí stačit nebude. V první řadě musíte tělu zajistit dostatečný příjem všech makroživin, a to ve správném poměru, jinak dojde k úbytku svalové hmoty a vy budete po pláži chodit jako želé. To je samozřejmě přehnané. Ale pakliže chcete v plavkách vypadat opravdu dobře, musíte mít správný poměr svalů a tuku. Svalová hmota je totiž předpokladem zpevněné a atraktivní postavy a náležitého pocitu z ní. 

Nevíte, jak správně sestavit jídelníček? My vám rádi poradíme.

Konzultace zdarma

 

S formováním postavy pak neodmyslitelně souvisí také pohyb. Nemusíte si hned kupovat permanentku do fitka. Dnes už existuje spousta jiných variant, jak začít. Např. letos „frčí“ tzv. pilates u zdi, který můžete bez problémů vyzkoušet doma. Pokud s pohybem začnete, připravte se však na jednu věc: u někoho se výsledky mohou dostavit pomaleji. Záleží na stavbě těla, předchozích aktivitách a také genetice. Nezoufejte a jděte si za svým cílem, dostaví se, ale musíte vytrvat!

S parťákem to jde lépe

Ať už jde o hubnutí, nebo cvičení, mnoho odborníků se shodne, že v páru to jde lépe. Protože jestliže jeden poleví, nenachází motivaci a chce to vzdát, ten druhý ho podrží.

To je také důvod, proč tolik klientů navštěvuje naše poradny. Výživová poradkyně vám vždy podá pomocnou ruku, podrží vás a motivuje k dalšímu úspěchu. Říkáte si, ale co doma? Proto s sebou vezměte partnera, kamarádku nebo kolegyni z práce a uvidíte, o co snadnější to bude. Máme spoustu klientů, kteří k nám takto chodí, a dokonce se např. střídají v tom, kdo připraví oběd do práce na druhý den, nebo spolu chodí plavat atd. Navíc ruku na srdce, pokud s sebou vezmete partnera, budete mít důvod naučit správné stravě celou rodinu, včetně dětí. A těm vštípit základy zdravého životního stylu bude jen k užitku – pro prevenci obezity, chorob oběhového systému a diabetu.  

Vždy záleží na vůli a konkrétním člověku, nicméně pomocná ruka se vždy hodí.

 

Rozdělte si role

Muž může mít na starost plnění denních cílů v cvičení. Žena připravuje jídla nebo zajišťuje motivaci a pohodu. V žádném případě ale nesoutěžte! Faktem je, že ženy hubnou o 10 % pomaleji než muži. Nejde přece o to, kdo kolik zhubne, ale o celkový dosažený cíl.

Navíc ušetříte za potraviny, protože nebudete kupovat rozdílné druhy, vaření věnujete méně času, když nebudete připravovat dvě jídla, a dokonce i fitka za permanentky nabízí slevy.

Vyřešte jídelníček, začněte se trochu hýbat, pohlídejte pitný režim a dostatek kvalitního spánku – zkrátka nastavte si denní režim, který budete dodržovat. Úspěch zaručen!

Konzultace zdarma

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.