Tipy na zdravé obědy (nejen) do práce

Detoxikace a hubnutí
Trendy ve výživě
Tipy na zdravé obědy (nejen) do práce

Výživová poradkyně Štěpánka Kutišová
Jindřichův Hradec

Správně vyvážená a pravidelná strava je velice důležitá pro naši psychickou a fyzickou kondici a je to právě oběd, který ovlivňuje, zdali budeme mít ve druhé části dne dostatek energie, nebo se naopak budeme cítit ospale a malátně. Přiznejme si, že objednat si polední menu z nejbližší restaurace je sice jednoduchou variantou, ale nemusí být tou nejvýživnější, ani nejlevnějším volbou při hubnutí. Proto jsme si pro vás připravili tipy na zdravé obědy, které si můžete připravit doma a s radostí si je vychutnat během obědové pauzy.

Syté saláty k obědu
salát Pokud si balíte do práce obědy, velkým usnadněním jsou jídla, která jsou nejen zdravá, zasytí, ale jsou také chutná i ve studené podobě. Může jít například o sytější podobu obědových salátů s luštěninami, quinoou, nebo štíhlé linii prospěšnými luštěninovými, tzv. skleněnými nudlemi.  Středomořský cizrnový salát s tuňákem, jarní cibulkou, zeleninou, bylinkami a olivovým olejem je skvělý! Lehkou quinou plnou bílkovin na jaře mícháme s chřestem, na podzim třeba s hráškem a zelenými fazolkami. Skleněné nudle s asijskou zálivkou z rybí omáčky, limetkou, chilli papričkou, lžičkou medu a sezamovým olejem a se zbytky pečeného masa jsou nepřekonatelné!

Pečené saláty s plody podzimu
Na podzim využijeme plodů sezóny a vyrábět můžeme také obědové saláty s pečenými sytivějšími druhy zeleniny jako je pečená dýně, batát, karotka nebo červená řepa. Sytost a chuť pokrmu obohatí také hrst vlašských ořechů z nové úrody, bílkoviny dodá například odlehčená feta nebo hrst kozího sýra. Ochutit můžeme pro změnu lžičkou hořčice, jablečným octem, medem a pomerančovou šťávou. Lehké aromatické lístky rukoly přidají salátu na atraktivitě. A když už jsme u toho pečení, pak nezapomeneme ani na děti.

Wrapy pro děti
Snadná forma konzumace těchto jídel pro dětské strávníky je například wrap z celozrnné tortilly. Připravujeme je v neobvyklých kombinacích s pečenou dýní, mačkaným hráškem a kousky pečeného kuřete. Jindy použijeme rozmixovasné kari z červené čočky nebo avokádový hummus s vejcem a špalíčky zeleniny. Wrapy z pečeného kuřete ve stylu Caesar s listovým salátem a odlehčeným jogurtovým dipem se dětem asi nikdy nepřejí. Do wrapů upečeme také batát a kuřecí maso občas vyměníme za krůtí či králičí.

artekiDoplňky proti nepohodě
Podzimní obranu před plískanicemi a infekčními nákazami, vůči nimž jsme zvláště nyní ostražití, vhodně podpoří kapsle ARTEKI s divokým česnekem, vitaminem E a rybím olejem. Posilovat imunitu můžeme i průběžně dodávanými komplexy vitamínu a minerálů, např, v sáčcích IROVITON.  Užíváme je s vědomím, že období náročné na stres spotřebuje mnohem větší než tzv. denní doporučené dávky živin a stejně tak zvláštní posila např. imunitního systému si v určitých obdobích žádá vyšší podíl podpůrných látek jako je např. zinek, vitamin C, a D navíc.

Zdravá třešnička na dortu
Máte pocit, že za odměnu poctivého snažení by to chtělo nějaký dobrý bonbónek navíc? Mé oblíbené jsou například nesířené sušené meruňky či švestky obalené v hořké čokoládě, které si snadno vyrobíte podomácku. Skvělé jsou také datlové lanýže s kvalitní cejlonskou skořicí, na jejichž přípravu potřebujete pouze mixér. A máme to. Nakonec do tašky patří také termoska s bylinným čajem INFUNAT RELAX a láhev filtrované vody.

Hotovo. :-)!! Taška s jídlem je plná zdravých a chutných dobrot, které nám budou oporou po celý den, a i díky nim máme mnohem větší šanci na prožití dne plného pohody.

Pro více tipů kontaktujte nejbližší pobočku a zeptejte se našich výživových poradců, jak vám mohou pomoci v oblasti zdravého stravování a získání či udržení správné váhy. Vyberte si tu nejbližší pobočku.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.