S čím vším vám může pomoci detox

Detoxikace a hubnutí
S čím vším vám může pomoci detox

Už ve starověku věděli, že očista a následné omlazení těla je nezbytné pro udržení lidského zdraví. Život ve 21. století nám však přináší mnohonásobně více znečistění, než jakému byli lidé vystaveni v minulosti. Vzduch, který dýcháme, voda, kterou pijeme i jídlo jsou plné látek, které znečisťují organismus. Detoxikační kůru by si proto měl občas udělat každý.

S jakými problémy detox pomůže:
• s trávicími problémy (nadýmáním poruchami trávení, zácpou)
• s bolestmi hlavy, slabou imunitou
• s nervozitou a špatnou náladou
• s únavou a nedostatkem energie a vitality
• s nadváhou, s pomalým metabolismem
• se zadržováním metabolických tekutin
• se suchou pokožkou, s regenerací
A život bude hned veselejší :)

Balíček PACK DETOX si můžete objednat zde:
OBJEDNAT BALÍČEK PACK DETOX

Kde se v těle berou toxiny
Tělo samo se sice dokáže v určité míře detoxikovat samo (k čemuž slouží především játra a střeva), jenže v dnešní době jsou naše orgány a potažmo i imunita vystaveny takovému množství toxických látek (z ovzduší, stravy, atd.) a chemickému stresu, že mu musíme pomoci, což potvrzuje i řada odborníků z řad vědců.
Takže detox je vlastně eliminace nezdravých toxických látek v těle. Pomáhá zlepšit trávení, urychluje metabolismus a zlepšuje psychickou pohodu.

Co je účelem detoxikace
Účelem detoxikace je primárně odstranit nefunkční bílkovinné látky (autofagie) tkáně a toxické látky, které se v organismu hromadí. Sedavé zaměstnání, konzumace potravin s přemírou sacharidů, nekvalitních tuků, barviv, konzervantů nebo i živočišných bílkovin – to všechno se v těle ukládá. Následně se zpomaluje regenerace orgánů, vznikají chronické záněty, hrozí astma, cukrovka, vysoký krevní tlak, alergie, kožní nemoci, srdeční onemocnění nebo i nádory.
Mysleme na prevenci, dokud je čas.

Které orgány jsou nejvíce zatížené?
Játra
– účastní se metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Dokáží odbourat škodliviny z léků a alkoholu. Jsou zásobárnou spousty prospěšných látek jako železa, vit. A, K, D nebo B12.
Pokud jsou játra zatěžovány toxiny, může dojít ke zpomalení metabolismu a vy spalujete méně kalorií a hůře shazujete kila.
Ledviny a močové cesty - filtrují krev a vyrábí moč, která odvádí toxiny a odpadní látky vzniklé rozpadem bílkovin.
Střeva - vstřebávají potravu a vodu do krevního oběhu a zbavují nás odpadu vzniklého při trávení a metabolismu jater. A to stačí zvýšit příjem vlákniny... zanesení střev způsobuje plynatost, zácpu a snížené vstřebávání vitamínů a minerálů. Nános v trávicím systému může vážit až 10 kg. Pomocí detoxikace se části tohoto nánosu můžete zbavit a s jeho odstraněním se sníží i vaše váha.
Lymfatický systém – přes mízní uzliny odfiltrovává tělo cizí látky a toxiny.
Mezibuněčné prostory – vlivem nesprávného životního stylu se v mezibuněčných prostorách usazují toxiny a sůl, což má za následek zadržování vody v těle.

Detox a hubnutí
Detoxikace rozpohybuje metabolismus a s ním také očistné procesy v těle. Zrychlený metabolismus rovná se zrychlené spalování kalorií a zlepšené odbourávání tuků. Jednoduché počty, že?
Nejúčinnější je aktivovat organismus zevnitř. Podpoříte-li metabolismus, zlepšíte také vstřebávání potřebných živin, vitamínů, enzymů, stopových prvků a minerálních látek potřebných pro hubnutí. Vstřebávání živin probíhá hlavně v trávicím traktu. Pokud jsou zanesená střeva, vstřebávání živin je neefektivní. Strava zůstává v trávicí soustavě a vznikají tak další toxiny ve střevech. Očista střev, která je nedílnou součástí každé detoxikace, tak prospěje za všech okolností i v případě hubnutí.
Obdobně je tomu u detoxikace jater. Pokud jsou játra permanentně zatěžována, toxiny nejsou dostatečně odbourávány a dochází k jejich hromadění. To se pak může projevit ve zpomaleném metabolismu. Odbourávání tukových buněk, do kterých se toxiny ukládají, je pak těžší.

4 pravidla pro úspěšnou detoxikaci:
1. Pitný režim
Voda odplavuje z těla škodlivé látky. Proto se doporučuje vypít minimálně dva litry vody denně. Nicméně je to individuální. Podpoří to detoxikaci, i zefektivní hubnutí.
2. Zdravé stravování
Změna jídelníčku - odlehčit ho několika porcemi ovoce a zeleniny. Některé potraviny mají totiž schopnost navázat na sebe toxiny a podporovat detoxikaci.
3. Pohyb
Detoxikace je ještě účinnější, když do svého denního režimu zařadíme více pohybu. Stačí obyčejná chůze nebo lehké posilování.
4. Pravidelné vyprazdňování
Zařadíme-li do svého jídelníčku hodně zeleniny a celozrnných výrobků, máme šanci na pravidelné vyprazdňování. Nemůže se pak stát, že dojde ke zpětnému vstřebávání vody s toxickými látkami do cévního systému a jater.

Detoxikační balíčky, které můžete využít
Nákupem balíčku získáte:
• produkty na podporu detoxikace
• detoxikační jídelníčky
• vstupní a výstupní bioimpedanční měření složení těla a vysvětlení výživovým
poradcem a odborné rady zkušených výživových poradců

2denní PACK DETOX obsahuje produkty (+ všechny služby, viz výše)
• FIBROKI vláknina, LEVANAT TRANSIT
• SAMBUKI
• DRENANAT PLUS
• sušenky PEIPAKOA REGULARIS (zdarma)
Cena: 1522 Kč

7denní PACK DETOX obsahuje produkty (+ všechny služby, viz výše)
• FIBROKI vláknina, LEVANAT TRANSIT
• SAMBUKI
• LEVANAT AMPULE
• APINAT KÁVA
• sušenky PEIPAKOA REGULARIS (zdarma)
Cena: 1906 Kč

Co dělat, když mám zájem o balíček PACK DETOX
Balíček PACK DETOX si můžete objednat zde:
OBJEDNAT BALÍČEK PACK DETOX

Pomůžeme i vám
Kontaktujte nejbližší pobočku a zeptejte se našich výživových poradců, jak vám mohou pomoci v oblasti zdravého stravování a získání či udržení správné váhy.Vyberte si tu nejbližší: https://www.naturhouse-cz.cz/objednavka 

 

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.