Nikola zhubla 30,3 kg

Nikola Kostrošová

  • Výška: 170 cm
  • Věk: 33 let
  • Původní váha: 85 kg
  • Současná váha: 55 kg
  • Délka trvání: 6 měsíců
  • Velikost oblečení před: XL
  • Velikost oblečení po: S
"Když to má člověk srovnané, tak to jde samo"

Nikola je šikovná mladá paní na mateřské dovolené. Jako mladá maminka se rozhodla být šik a srovnat si váhu tak, aby byla se sebou spokojená. Začala úpravou jídelníčku a také přidala aktivity v podobě kolečkových bruslí a jízd na kole. Malá dcerka zatím sedí v sedačce, ale obě se už těší, až budou spolu brázdit stezky každá na svém kole. A rozhodně to nyní půjde lépe, když je maminka lehčí o 30 kg.

Nikolo, můžete nám sdělit, co vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE? Co bylo tím hlavním impulsem?

Viděla jsem výsledky u kamarádek a řekla jsem si, že to musím taky zkusit. Už jsem se na sebe nemohla dívat. Měla jsem ve skříni i menší věci, tak jsem se rozhodla, že se sebou něco udělám. Nevadila mi ani vzdálenost 20 kilometrů od pobočky NATURHOUSE v Krnově, kam jsem začala dojíždět.

Pamatujete si, jak probíhala vaše první konzultace? Někdo má obavy, někdo je zvědavý, co se dozví. Jak to bylo u vás?

Všechno proběhlo úplně v pohodě. Úvodní měření, vysvětlení stravování, dodržování pitného režimu, vše poměrně snadno pochopitelné věci. Hezky se ta teorie poslouchala, teď jen to nastavit v praxi. Je pravda, že ze začátku jsem si myslela, že to nezvládnu, ale zvládla.

Začala jste dodržovat metodu NATURHOUSE. Co jste na ní nejvíce oceňovala?

Že netrpím hladem a přitom hubnu. Vždy jsem měla nějaký tip do jídelníčku, nový recept nebo nějakou radu, takže jsem se nemusela spoléhat jen na sebe.

Mnoho lidí se u „diet“ obává, že budou mít hlad. Jak to tedy je s tím hladem a chutěmi?

Všechno je to v hlavě. Když to má člověk srovnané, tak to jde samo. A jelikož jsem mohla i většinu ovoce, tak tím jsem zaháněla chutě na sladké. A hlad nemám, naopak – mám pocit, že pořád jím.

Co pro vás znamenaly pravidelné týdenní konzultace a setkávání?

Do poradny jsem se těšila a hlavně to byla motivace, abych do příště zase měla nějaké to kilo dole. Dařilo se mi taky pracovat na postavě, takže jsem pak i vytahovala menší oblečení. Radost jsme pak měly všechny  - já i Dáša s Martinou v poradně, je to fajn motivace.

K tomu, aby člověk upravil svoji hmotnost, je potřeba změnit jídelníček a stravovací návyky. Jaké konkrétní změny se týkaly vás?

Musela jsem přestat jíst sladké, mastné a nezdravé potraviny a sladké nápoje. Hlavně jsem se naučila jíst a ne přecpávat. Musím říct, že pravidelný režim ve stravování mi nyní dělá náramně dobře a vyhovuje mi.

Nedílnou součástí metody NATURHOUSE je užívání podpůrných produktů. Máte mezi nimi nějaký oblíbený?

Můj nejoblíbenější je LIPODRENL-karnitinem jako parádní spalovač a čokoládová tyčinka. Ta mi sem tam nahradí svačinu, když si nestihnu vzít s sebou ovoce. Je dobré ji mít vždy v kabelce.

Když se ohlédnete zpět, připadalo vám těžké zhubnout?

Ani ne. Přidala jsem k tomu pohyb a šlo to samo. Jsem nyní moc spokojená. Pohyb se stal součástí mého každodenního života, zařadila jsem kolečkové brusle a jezdím s dcerkou na kole, ta zatím v sedačce, ale za chvíli sedne na své vlastní kolo.

Co se změnilo ve vašem životě nyní po zhubnutí? A co říká okolí?

Mám z toho dobrý pocit a hlavně se dobře cítím. Okolí si změny všimlo a chválí mě. Je to povzbuzující a motivační, abych to zvládla udržet i do budoucna.

Čím vás NATURHOUSE obohatil a máte v plánu docházet i nadále?

O nové zkušenosti a znalosti. Není to jen o jídle, je třeba vše vnímat jako komplex, pak to funguje. A s dobrou náladou se vše i lépe zvládá. I to je součást NATURHOUSE – být pozitivní a mít dobrou náladu. Ano, budu docházet nadále, minimálně se jednou za čas zkontrolovat.

Zobrazit celou proměnu
Prezentované výsledky jsou individuální výsledky našich klientů. Dosažení stejných výsledků jinými není zaručeno.

Chcete také dokázat zhubnout? Navštivte nejbližší pobočku!

Najít nejbližší pobočku

Zobrazit seznam poboček na mapě