Marta zhubla 13,5 kg

Marta Štamberová

  • Výška: 162 cm
  • Věk: 67 let
  • Původní váha: 78 kg
  • Současná váha: 65 kg
  • Délka trvání: 3 měsíce
  • Velikost oblečení před: 46
  • Velikost oblečení po: 40–42
"Být lehčí o 13,5 kg? Je to super pocit ve všech ohledech!"

Paní Marta Štamberová zavítala do výživové poradny NATURHOUSE v Brně, Orlí ulici vlastně náhodou. Ale sama si ověřila, že při dodržování jednoduchých pravidel NATURHOUSE, lze i ve věku 67 let a s pohybem ve formě procházek odložit nadbytečných 13,5 kg.

Marto, můžete nám sdělit, co Vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE?

Byla to náhoda. Rozhodla jsem se, že se pustím do hubnutí, když si s tím tělo do poloviny léta neporadilo samo. Nakoupila jsem si už potraviny pro vápníkovou dietu a hledala jsem si na internetu nějaký vzorový jídelníček. Tam jsem narazila na stránky NATURHOUSE, a po telefonické domluvě mě výživová poradkyně Iva Bednaříková pozvala na konzultaci.

Pamatujete si, jak probíhala Vaše 1. konzultace? Co se na ní dělo?

Po zvážení jsme s poradkyní Ivou rozebraly situaci. Na nadváze měla hlavní podíl voda, hodně slaná jídla a neukázněnost ve stravovacím režimu v rámci dne. V rozhovoru jsem překonala počáteční nedůvěru a hned jsem se rozhodla, že do toho půjdu, ale neodvážila jsem se určit váhu, které bych chtěla dosáhnout. Říkala jsem si, že za cokoliv, co půjde dolů, budu ráda.

Začala jste dodržovat metodu NATURHOUSE. Co jste na ní nejvíce oceňovala?

Jistotu, že s odbornou podporou to půjde asi bez zbytečných chyb. Cítila jsem velkou podporu, dostala jsem mnoho rad, zvykala jsem si postupně na to, kdy které potraviny konzumovat.

Co pro Vás znamenaly pravidelné týdenní konzultace?

Byly příjemnou podporou mého snažení, proto jsem se na ně vždycky těšila. Paní Iva Bednaříková i celý kolektiv byli vždy příjemní a inspirativní.

K tomu, aby člověk upravil svoji hmotnost, je potřeba změnit jídelníček a stravovací návyky. Jaké konkrétní změny se týkaly Vás?

Jíst pravidelně, ne plynule uzobávat, co není vhodné, vynechat oblíbené uzeniny.

Nedílnou součástí metody NATURHOUSE je užívání produktů. Jak Vám pomáhaly a které jste si oblíbila?

Každý týden hubnutí byl podporován novými produkty z řady NATURHOUSE, které pomáhaly tělu buď odbourávat nadbytečný tuk nebo vodu. Chutnaly mi, necítila jsem se při redukci ani unaveně, ani vyčerpaně. Oblíbila jsem si některé nové potraviny (červenou čočku) i úpravu jídla, kterou jsem do té doby neznala, a to vše podle doporučení mé poradkyně Ivy. A předkládám je nyní i rodině.

Když se ohlédnete zpět, připadalo Vám těžké zhubnout?

Hubnutí mi nepřipadalo těžké, dokonce jsem při něm absolvovala i 2 týdny dovolené u moře. A to naprosto v pohodě. V průběhu těch 3 měsíců byly i 2 týdny, kdy váha nešla dolů, ale neodradilo mě to.

Jak se cítíte nyní lehčí o 13,5 kg?

Je to super pocit ve všech ohledech!

Kombinovala jste hubnutí se cvičením?

Jen velmi málo, protože shodou okolností mě celou dobu trápil ischias. I obyčejné dýchání do břicha se přenášelo do bolavé kyčle a nedalo mi potom třeba celou noc spát. Ale základem byla u mne změna jídelníčku. Ověřila jsem si, že redukovat hmotnost lze s procházkami.

Plánujete do NATURHOUSE docházet i nadále?

Zatím jsem ve stádiu udržování dosažené váhy. Předpokládám, že po udržovací fázi budu do poradny docházet pro drobné rady nebo na přátelskou návštěvu. Protože kolektiv pracovnic v NATURHOUSE na Orlí ulici ráda uvidím.

Zobrazit celou proměnu
Prezentované výsledky jsou individuální výsledky našich klientů. Dosažení stejných výsledků jinými není zaručeno.

Chcete také dokázat zhubnout? Navštivte nejbližší pobočku!

Najít nejbližší pobočku

Zobrazit seznam poboček na mapě