Lenka z Tábora zhubla 14 kg

Lenka Šimánková

  • Výška: 162 cm
  • Věk: 54 let
  • Původní váha: 78 kg
  • Současná váha: 64 kg
  • Délka trvání: 3 měsíce
  • Velikost oblečení před: 48
  • Velikost oblečení po: 44
"Mám cholesterol a cukr v krvi opět v normě. A jako bonus 13,5 kg dole."

O tom, že nadváha a zdravotní potíže jdou společně ruku v ruce, dnes snad nikdo nepochybuje. Jenže jak se zbavit nadbytečných kil a získat zpět své zdraví, když člověk zkusil tolik různých diet, které nakonec spíše uškodily, než pomohly, by mohla vyprávět také paní Lenka Šimáková. Ta se ale svěřila před 3 měsíci do odborných rukou výživové poradkyně NATURHOUSE v Táboře a je z ní úplně jiný člověk.

Co Vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE?
"V obchodním domě DVOŘÁK v Táboře probíhala akce měření a analýza tělesného tuku. Jen ze zvědavosti jsem se nechala přeměřit. Výsledek mne natolik zaskočil, že jsem se hned nechala objednat na konzultaci k výživové poradkyni Štěpánce Kutišové."

Když jste k nám poprvé přišla, svěřila jste se, že jste držela různé diety…
"S nadváhou jsem začala mít problémy již po prvním těhotenství. Uhlovodanovou dietou se mi podařilo zhubnout, ale jo-jo efekt se dostavil záhy. Po druhém těhotenství jsem se opět snažila „sundat“ kila navíc pomocí nezdravých diet. Ty mi způsobily problémy se žlučníkem a rozházely mi metabolismus. Léta jsem žila jak na houpačce, v jednu chvíli jsem hubla a pak opět přibírala."

Jak jste na tom byla po zdravotní stránce?
"Co se týče mého zdravotního stavu, loni mi byl diagnostikován diabetes druhého stupně, k tomu vysoký cholesterol, problémy s páteří. Váha byla 78 kg při výšce 162 cm. No prostě hrůza, nelíbila jsem se sama sobě, věděla jsem, že potřebuju poradit, podpořit a hlavně se svěřit do odborných rukou. Proto jsem uvítala přátelský a motivující přístup výživové poradkyně Štěpánky Kutišové."

Začala jste tedy docházet na pravidelné konzultace. Co hodnotíte jako nejpřínosnější?
"Již po týdenním vážení jsem díky poradkyni Štěpánce dostala inspiraci vydržet! Dodržovala jsem poctivě jídelníček s pestrou stravou a nárazovými dietními dny. Byla to pro mě vítaná změna, protože jsem najednou nehladověla, ani chuťově nestrádala. Přiměřeně k mé finanční situaci jsem užívala doporučené doplňky stravy. Nejvíce mi chutnala vláknina FIBROKI."

Jak jste přečkala vánoční hodování?
"Přeci jen bohatě prostřené stoly člověka lákají. Přiznávám, že největší zkouškou pro mne bylo období Vánoc. Díky vánočnímu jídelníčku jsem dokonce i přes Vánoce zhubla."

Čím Vás NATURHOUSE obohatil?
"Pochopila jsem, že stravovat se zdravě 5x denně je nutnost k tomu, abych se cítila dobře. Když jsem zašla za svým obvodním lékařem, pochválil mě, protože mám cholesterol a cukr v krvi opět v normě. A jako bonus 13,5 kg dole. Tím, že jsem zhubla, si můžu kupovat pěkné oblečení v běžně dostupné velikosti 44, které není nijak předražené."

Chtěla byste něco vzkázat i ostatním?
"Se svoji současnou váhou jsem spokojena. Za to děkuji milému a ochotnému kolektivu v táborské výživové poradně NATURHOUSE, zejména výživové poradkyni Štěpánce Kutišové."

 

 

Zobrazit celou proměnu
Prezentované výsledky jsou individuální výsledky našich klientů. Dosažení stejných výsledků jinými není zaručeno.

Chcete také dokázat zhubnout? Navštivte nejbližší pobočku!

Najít nejbližší pobočku

Zobrazit seznam poboček na mapě