Jiří zhubl 50,4 kg

Jiří Synek

  • Výška: 175 cm
  • Věk: 50 let
  • Původní váha: 145 kg
  • Současná váha: 94 kg
  • Délka trvání: 10 měsíců
  • Velikost oblečení před: 6XL
  • Velikost oblečení po: 2LX
"Když člověk naslouchá a drží se rad odborníků, lékařů i výživových poradců, tak jde zvládnout vše."

Pan Jiří je sympatický a usměvavý řidič autobusu. Pobočku NATURHOUSE v Krnově navštívil hlavně proto, že jeho váha velmi výrazně narostla. Zadýchával se, obtížně se mu chodilo a hůř se cítil i za volantem. Navíc vše komplikovaly zdravotní obtíže v podobě cukrovky a vysokého krevního tlaku. Jirkovým cílem bylo dostat se s váhou pod 100 kilogramů, kde by se cítil dobře. A to se mu povedlo. Nadělil si skvělý dárek ke svým 50. narozeninám – 50 kg dolů! Pokud v Krnově zdálky uvidíte v autobuse smějícího se a pohodového řidiče, určitě to bude náš pan Jiří.

Jirko, můžete nám sdělit, co vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE?

Určitě to byla má vysoká nadváha a zdravotní stav – vysoký krevní tlak, cukrovka, zadýchávání se a únava. Celkově jsem si řekl, že už je opravdu načase s tím něco udělat.

Pamatujete si, jak probíhala vaše 1. konzultace? Co se na ní dělo?

Do hubnutí s NATURHOUSE jsem se v předchozích letech pustil už dvakrát. Poprvé v tom byla samozřejmě i zvědavost, jak to vlastně funguje. Vždy se mi podařilo něco zhubnout, ale pak jsem trochu polevil a řekl si, že jsem pro sebe aspoň něco udělal a že to stačí. Jenže tentokrát to bylo jiné. Řekl jsem si, že nyní to zvládnu až do vytyčeného cíle. Prostě jsem to vzal celé znovu jako velkou výzvu.

Podstoupil jste i lékařský zákrok zmenšení žaludku. Jak jste zvládal stravování a pitný režim v souvislosti s metodou NATURHOUSE? Bylo náročné to skloubit?

V prvé řadě jsem se rozhodl, že nic neponechám náhodě. Obrátil jsem se i na lékaře. Při mé váze byla nutná operace v podobě zmenšení žaludku. Poté mi dali lékaři doporučení ohledně dávkování porcí jídel a pití co do množství a počtu za den. A samotné stravování jsem řešil právě v NATURHOUSE. Tady mi vyšli vstříc a jídelníčky a recepty mi upravovali vždy s přihlédnutím k doporučením lékařů. Když člověk naslouchá a drží se rad odborníků (lékařů i výživových poradců), tak jde zvládnout vše.

Co pro vás znamenaly pravidelné týdenní konzultace a setkávání?

Byly to vždy nové poznatky ohledně toho, co všechno si můžu zařazovat do jídelníčku a v jaké podobě. No a samozřejmě motivace a podpora pro to, abych to dokázal. Ocenil jsem různé recepty a tipy ohledně stravování.

K tomu, aby člověk upravil svoji hmotnost, je potřeba změnit jídelníček a stravovací návyky. Jaké konkrétní změny se týkaly vás?

Ty hlavní změny byly rozhodně v omezení tučných jídel, piva a alkoholu. Naučil jsem se jíst pravidelně, a to i při pracovním režimu, kdy několik hodin sedím za volantem autobusu. Po operaci žaludku jsem musel zařadit mixovanou stravu – různé druhy zeleninových pyré s masem. Postupně jsem se seznamoval s různými druhy zeleniny i bílkovin. Nejen masa, ale i ryb a dalších alternativ. A šlo to.

V současnosti se ve vaření s manželkou střídáme. Někdy vařím já, jindy ona. Doplňujeme se. Navíc, manželka se mnou chodila i na všechny konzultace, takže jsme vždy společně probrali jídelníček, tipy a recepty. Přizpůsobovali jsme stravování celé rodině.

Nedílnou součástí metody NATURHOUSE je užívání produktů. Jak vám pomáhaly a které jste si oblíbil?

Produkty jsou výraznou pomocí, s nimi se cítím opravdu lépe. Pomohly mi s odbouráním tuku i zadržované vody. Nejvíce mi seděly ampulky na tuky a trávení LEVANAT a VIVAT DIGEST.

Když se ohlédnete zpět, připadalo vám těžké zhubnout?

Musím říct, že ani ne. Tentokrát jsem se do toho totiž pustil s větší vervou a dal jsem si jasný cíl. Pomohla mi i operace, ale hlavně silná vůle. A podpora od všech doma.

Jak se cítíte nyní lehčí o 50,4 kg?

Můj zdravotní stav je teď docela v normálu, cítím se jako znovuzrozený. Lépe se mi dýchá, snadněji chodí i řídí. No a snížila se mi i glykemie a drží se na nižších hodnotách a nekolísá. To je pro mě skvělé. A okolí si toho všimlo, všichni mi fandí a podporují.  

Plánujete do NATURHOUSE docházet i nadále?

Určitě ano, protože jsem dokázal první fázi, a to je zhubnout. Teď mě čeká ta druhá, tedy váhu si udržet. A proto budu raději ještě nějakou dobu pod kontrolou.

Zobrazit celou proměnu
Prezentované výsledky jsou individuální výsledky našich klientů. Dosažení stejných výsledků jinými není zaručeno.

Chcete také dokázat zhubnout? Navštivte nejbližší pobočku!

Najít nejbližší pobočku

Zobrazit seznam poboček na mapě