Hedvika zhubla 29 kg

Hedvika Mondeková

  • Výška: 161 cm
  • Věk: 57 let
  • Původní váha: 114 kg
  • Současná váha: 85 kg
  • Délka trvání: 12 měsíců
  • Velikost oblečení před: XXXL
  • Velikost oblečení po: XL
"Být lehčí o 29 kg? Ten pocit je k nezaplacení."

Raduje se paní Hedvika Mondeková, která do výživové poradny NATURHOUSE v Jindřichově Hradci zavítala na doporučení svého ošetřujícího lékaře. I když začátek změny stravovacích návyků pro ní nebyl jednoduchý, s podporou výživové poradkyně vše zvládla. Po roce je štíhlejší přes břicho o 23 cm a může nosit oblečení o 2 konfekční velikosti menší. Navíc se jí hodnoty krevních testů dostaly do normálu a cítí se plná energie a vitality.

Hedviko, můžete nám sdělit, co Vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE?

Vše začalo v ordinaci mého praktického lékaře, který mi doporučil zhubnout. Protože jsem si s tím sama nevěděla rady, chtěla jsem, aby mi dal nějaké doporučení. Řekl mi o výživové poradně NATURHOUSE v Jindřichově Hradci s tím, že již viděl některé pacienty, kteří do ní docházeli, zhubli, a také jeho vlastní rodina s ní měla dobré zkušenosti a vyzkoušela si metodu i užívané produkty. Proto mi poradil, abych se objednala na konzultaci. Zhubnout jsem potřebovala kvůli vážným zdravotním potížím, které mě trápily. Měla jsem revma a silné bolesti kloubů, vysoký cukr i cholesterol, kolísavý tlak, ztučnělá játra, kyselinu močovou a vážné problémy s ledvinami. Do poradny NATURHOUSE mě jednoznačně přivedla starost o zdraví.

Pamatujete si, jak probíhala Vaše 1. konzultace? Co se na ní dělo?

Přivedlo mne odhodlání zhubnout, a kromě měření a úpravy jídelníčku jsem dostala hodně informací, které jsem si postupně musela zažít. Můj jídelníček dříve nebyl valný. Jedla jsem i hodně těžkých jídel venkovské kuchyně. Dnes si nedokáži ani některá z nich představit, že bych je znovu jedla.

Začala jste dodržovat metodu NATURHOUSE. Co jste na ní nejvíce oceňovala?

Produkty mi pomáhaly zmenšit otoky v těle. Cítila jsem se lehčí a vitálnější. Takže kombinace zdravějšího jídelníčku, který jsem si připravovala, a užívání bylinkových produktů se ukázala jako účinná a efektivní na redukci nadváhy, která mě omezovala a způsobovala zdravotní potíže.

Co pro Vás znamenaly pravidelné týdenní konzultace?

Protože jsem z Horní Cerekve a můj časový režim byl přeplněný lékařskými kontrolami, jezdila jsem jednou za 14 dní a poté za měsíc. Dávalo mi to motivaci, inspiraci a sílu pokračovat v hubnutí. Produkty mě také podpořily v hubnutí i ve zdraví. Tak se mi postupně upravil i zdravotní stav, včetně problémů s ledvinami, které byly vážného charakteru. Moje poslední zdravotní výsledky krve jsou naprosto v pořádku a to tak, že i můj lékař, který mi hubnutí původně doporučil, je naprosto spokojen. Původně jsem brala léky na tlak, který mi s hubnutím začal klesat, a po zhubnutí mi lékař odebral léky úplně a nemusím na krevní tlak žádné léky užívat.

K tomu, aby člověk upravil svoji hmotnost, je potřeba změnit jídelníček a stravovací návyky. Jaké konkrétní změny se týkaly Vás?

Naučila jsem se jíst 5x denně a nepřejídat se. Na začátku jsme museli upravit jídelníček s vyšším podílem masa a bílkovin tak, abych ho nemusela jíst tolik, a to i vzhledem k mým problémům s ledvinami. Připravovala jsem si ale hodně zeleninových jídel, ke kterým jsem si přidávala zdravější přílohy, jako je rýže basmati, fazolky, vyloučila jsem knedlíky a brambory a jedla jsem žitný chléb. Ten jsem konzumovala ráno, někdy i k večeři, ale pouze jeden plátek, například se zeleninou. Hodně jsem si dělala zeleninové saláty s jogurtem a tvarohem za studena, to bylo moje nejoblíbenější jídlo. A nejvíce jsem pila vodu s citronem, vynechala jsem všechny sladké nápoje. Když jsem měla chuť na něco sladkého, které jsem dříve konzumovala ve velkém, tak jsem si koupila 90% čokoládu a snědla jsem ji tolik, abych uspokojila chutě, a přesto se to nijak negativně na váze neprojevilo.

Nedílnou součástí metody NATURHOUSE je užívání produktů. Jak Vám pomáhaly a které jste si oblíbila?

Když jsem užívala jakékoli ampulky nebo koncentráty, tak jsem viděla, že váha mi přesvědčivě klesá a že mi to pomáhá ke zhubnutí, a navíc se cítím dobře. Takže jsem vždycky nějaké produkty ke zhubnutí užívala.

Když se ohlédnete zpět, připadalo Vám těžké zhubnout?

Ze začátku mi to přišlo jako těžký oříšek a zvláště první měsíc byl kritický. Ze změny jídelníčku se mi dělalo i špatně od žaludku. Nakonec jsme spolu s mou poradkyní Mgr. Štěpánkou Kutišovou našly přijatelné řešení v podobě většího množství příloh a zeleniny a to mi začalo vyhovovat a vyloženě dělat dobře. Po měsíci se všechny problémy upravily a naopak by se mi dělalo špatně po jídlech, která jsem dříve jedla normálně, jako třeba guláš nebo svíčková.

Jak se cítíte nyní, lehčí o 29 kg?

Ten pocit je k nezaplacení. Lépe se mi dýchá, jsem mnohem vitálnější a jsem schopna zvládat i náročné situace v rodině, se kterými jsem se v poslední době potýkala. Jsem ráda, že mohu být i vzorem pro zbytek rodiny, protože někteří její členové se také potýkají s nadváhou.

Kombinovala jste hubnutí se cvičením?

Jezdila jsem na rotopedu a jezdím stále. Také mám cvičební míč, na kterém jsem cvičila už během hubnutí a cvičím stále kvůli revmatickým potížím a problémům se zády a klouby, takže namísto dlouhých procházek, které mi vadí kvůli zádům, raději cvičím doma.

Plánujete do NATURHOUSE docházet i nadále?  

Protože si chci váhu do budoucna udržovat, tak se ráda přijdu zkontrolovat a převážit, protože když se vážím sama, tak jsem často nejistá s výsledky a protože nevidím analýzu měření, tak mi návštěva pomáhá k větší jistotě a spokojenosti.

Zobrazit celou proměnu
Prezentované výsledky jsou individuální výsledky našich klientů. Dosažení stejných výsledků jinými není zaručeno.

Chcete také dokázat zhubnout? Navštivte nejbližší pobočku!

Najít nejbližší pobočku

Zobrazit seznam poboček na mapě