Pomáháme Ukrajině

Pomáháme Ukrajině

Každý je ovlivněn současnou světovou situací. Silně dojati tragédií na Ukrajině jsme se připojili k pomoci vycházející z lidských srdcí. Během víkendu se nám podařilo vyzvednout 115 osob z maďarsko-ukrajinské hranice, kteří již bezpečně dorazili do Španělska a aktuálně jsou tam rozmístěni v centrech pomoci a soukromých domech.

Zajistili jsme přepravu pro 150 uprchlíků, ale kvůli intenzivnímu nepřátelství na Ukrajině se ne všem podařilo dostat na smluvené místo, a ne všichni se nakonec rozhodli opustit své domovy.

Děti, ženy v pokročilém těhotenství nebo senioři mohli počítat nejen s dopravou, ale i ubytováním, teplým jídlem, svačinou, oblečením, hračkami a hygienickými prostředky. Pohled na maminky vyčerpané několika denní cestou, nesoucí jen malé taštičky se základními věcmi pro děti, nám trhal srdce. Tito lidé opustili VŠECHNO, co měli, a uprchli před bezduchou válkou, čímž zachránili životy své i svých blízkých. Muži zůstali bojovat…

I když to nebylo jednoduché a maďarské služby bohužel nebyly příliš ochotné pomoci, naším úsilím a s podporou mnoha lidí se každému, kdo dorazil na hranice, podařilo dostat až do Španělska. Přestože byla cesta Evropou dlouhá, BEZPEČNOST, kterou nyní každý potřebuje, vynahradila všechny útrapy cesty.

Nesmírně nás dojímá touha poskytovat nezištnou pomoc. Do celé akce se zapojilo mnoho lidí! Je skvělé vědět, kolik dobrých srdcí je na tomto světě.

Děkujeme! Pracujeme dál!

Akci zorganizovala španělská centrála NaturhouseLíbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.