O čem vypovídá náš metabolický věk

O čem vypovídá náš metabolický věk

Pokud je váš metabolický věk vyšší než skutečný, znamená to, že musíte zrychlit  metabolismus. Nižší metabolický věk naopak ukazuje, že jste aktivnější než průměrný člověk vašeho věku, máte vyšší podíl svalové hmoty a nižší podíl tuku. Metabolický věk je závislý na několika faktorech, z nichž hlavními jsou množství svalové hmoty a množství tukové tkáně. To, jak se cítíme, ovlivňuje také zdravotní stav, míra stresu, fyzická aktivita, alkohol, zadržovaná voda v těle.

Co je to metabolický syndrom
Pokud nám opravdu vyjde metabolický věk podstatně vyšší než skutečný, měli bychom tuto hodnotu brát jako varovný signál. Vysoký metabolický věk je výstrahou před metabolickým syndromem. Metabolický syndrom představuje soubor rizikových faktorů, které se často vyskytují společně a mohou vést až ke kardiovaskulárním nemocem, vysokému cholesterolu nebo diabetu II. typu. Nebezpečný je především i v tom, že člověk se zpočátku cítí v pořádku, nic ho neomezuje v běžném životě, nic ho nebolí, a tím má vlastně pocit, že se nic neděje a není třeba nic řešit ani nic dodržovat. Nicméně nikdy není pozdě začít…

Co tedy můžeme pro sebe a své zdraví udělat?

  • Stravujte se zdravě, pravidelně a hlavně vyváženě
  • Ve stravě by neměl chybět dostatek vitamínů a minerálů
  • Nezapomínejte na dostatek vlákniny a optimální příjem živin (bílkovin, tuků a sacharidů)
  • Důležitý je i přiměřený pohyb
  • Vyhýbejte se bílému cukru, bílé mouce a nekvalitním tukům
  • Vyhýbejte se přemíře alkoholu
  • Mějte se rádi a odměňujte se    

Jak zjistit svůj metabolický věk
Pokud chcete vědět, jak jste na tom se svým metabolickým věkem, můžete si najít spoustu výpočtů na internetu, nebo si můžete zvolit jednodušší a přesnější způsob a zastavit v některé z našich 103 poboček NATURHOUSE v ČR, kde vás zváží na speciální váze a mimo metabolického věku vám zjistí i procento tělesného tuku, množství zadržované vody, svalové hmoty či viscerálního tuku. Můžete se objednat do poradny nebo využít k tomu náš i Den otevřených dveří 30.10.2019. 

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.