Jaký je nejrychlejší způsob, jak zhubnout bez jojo efektu

Jaký je nejrychlejší způsob, jak zhubnout bez jojo efektu

Zhubnout rychle a bez jojo efektu? To není nic jednoduchého a dokazují to také průzkumy, které říkají, že téměř polovina těch, co zápasí s nadváhou či obezitou, se v průměru do dvou let po úspěšné redukci vrací na původní váhu.
Rychlé hubnutí bez jojo efektu je cílem spousty lidí, a to zejména na začátku nového roku, který bývá příležitostí k dlouhodobým předsevzetím. Zbavit se bleskově přebytečných kilogramů je skvělé, ještě lepší však je si vysněnou váhu i zachovat.
Pro začátek je potřeba si uvědomit, že strava pro rychlý úbytek nemá nic společného s hladověním. Pokud se nechcete stát obětí jojo efektu, zapomeňte na drastické diety. Tento způsob hubnutí vás může dovést k dehydrataci, zpomalení metabolismu a také ke zdravotním obtížím. Se sestavením správného jídelníčku může pomoci i výživový poradce.


V poradnách NATURHOUSE navíc od začátku roku 2020 nabízíme nové programy pro rychlé nastartování hubnutí, které klienti absolvují pod odborným dohledem, s vhodným časovým plánem a bez rizika nechtěného jojo efektu.

Na co je potřeba se zaměřit? Výživový poradce doporučuje:
Správná vyvážená strava, ve které nechybí žádné důležité živiny, je základem životního stylu, který vás dovede k vysněné postavě. Aby se předešlo jojo efektu, v NATURHOUSE je terapie rozdělena do tří důležitých fází:

1.Úbytek kilogramů – V této fázi se zaměřujeme na dosažení správné váhy, ve vhodném tempu, zdravě a bez hladovění.
2.Udržovací fáze – Do stravy začínáme přidávat běžnější pokrmy. V praxi to znamená postupné navyšování kalorií a přidávání potravin, které byly dosud omezeny.
3.Stabilizace – Tato fáze umožní udržet vaše úspěchy a ochrání vás před jojo efektem. Během stabilizace vás výživový poradce naučí, jak potraviny kombinovat, jak kompenzovat různé drobné stravovací hříchy a jak si novou váhu bez obtíží udržet.

Jak vyzrát na jojo efekt?
Nejdříve je potřeba si uvědomit, jak jojo efekt vzniká. Hlavními faktory jsou:
- hladovění,
- pokrmy se spoustou prázdných kalorií,
- strava založená na jediné živině (například pouze bílkovinách),
… a následný návrat ke starým stravovacím návykům.

Tyto nevhodné praktiky při úbytku hmotnosti vedou zpravidla k tomu, že tělo se po skončení nevhodné metody hubnutí snaží nahradit vzniklé ztráty živin. Někdy si dokonce začne ukládat i zásoby živin pro případ, že by mělo znovu nastat období strádání a člověk nakonec dosáhne ještě větší hmotnosti, než měl před redukcí. Pamatujte na to, že zdravý úbytek váhy je 0,5 až 1 kilogram týdně.

Pokud chcete zhubnout a zároveň poskytnout svému tělu pocit bezpečí, který vás ochrání před navrácením se na původní hmotnost, nezapomeňte do své stravy zařadit následující položky:
- libové maso,
- zeleninu (měla by být součástí každého jídla),
- ovoce,
- kvalitní mléčné výrobky,
- ryby,
- kvalitní tuky.

Především mějte na paměti, že ani ta nejlépe sestavená strava vás nebude chránit před návratem k původním stravovacím návykům po skončení redukce. Zásady jako pravidelná strava, správný pitný režim, omezení rychlých občerstvení, polotovarů a nezdravých sladkostí by vám měly zůstat navždy.

Nevíte, jak na to? Navštivte nejbližší pobočku NATURHOUSE a poraďte se s naším výživovým poradcem. Jsme tu pro vás.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.