Jak se namotivovat k redukci

Detoxikace a hubnutí
Jak se namotivovat k redukci

Úbytek hmotnosti nezačíná ani na stehnech, ani v pase, ani přes břicho, ale začíná změnou stravy. Rozhodnutí změnit svůj život a začít jíst zdravěji je jen a jen na nás a rozhodně nemusí to být úplně jednoduché. Pojďme se podívat, jak se efektivně motivovat.
Většina z nás, když se rozhodne začít držet dietu, si řekne – „chci zhubnout". Podle moderních psychologických poznatků taková definice cíle rozhodně nestačí – cíl by měl být měřitelný. Proto si přesně určete, kolik kilogramů nebo centimetrů v obvodu jednotlivých částech těla chcete zhubnout. Pamatujte přitom ale na zdravý rozum – efektivní a hlavně trvalý úbytek váhy musí chvíli trvat. Nedělejte z diety nějaký závod. Rychlé úbytky také znamenají rychlý jojo efekt.

Sledujte úspěchy druhých
Může se stát, že během redukce vám začne v hlavě klíčit myšlenka, že je to stejně nemožné. Například když se úbytek váhy jen na chvíli zpomalí. V takových momentech si připravte speciální „motivace“- skvěle mohou posloužit například fotografie ostatních lidí, kteří už zhubli před vámi. Lidé, kteří zhubli i desítky kilogramů, vám poskytnout důkaz, že i vy můžete změnit svůj vzhled a chvilková ztráta motivace na vaší cestě tak bude překonána.

Najděte si aktivitu, kterou budete milovat
Pohyb je důležitým doplňkem zdravé stravy při redukci. Při cvičení se zrychluje metabolismus, ručička váhy ukazuje nižší a nižší hodnoty a to je to, co nás motivuje ke ztrátě hmotnosti. Nemá však smysl nutit se k aktivitě, která by nás nebavila. Zvolme si cvičení, které nás udělá šťastnými. A může to být cokoliv – chůze, běh, tanec nebo třeba bruslení.

Jezte pestře a nápaditě
Stále stejná jídla nás mohou odrazovat od redukce, protože nám začíná chybět něco nápaditého a exkluzivního. A to nás může strhnout opět k nezdravému stravování. Snažte se proto, aby se vaše pokrmy lišily v chuti – pro tento účel je dobré experimentovat – například s bylinkami. A nezapomínejte, že jíme i očima, proto si jídla servírujte tak, aby se vám líbila. Rozmazlujte se jídlem.

Představujte si svoje úspěchy
Představovat si svůj úspěch, to je metoda, která je obzvláště účinná v okamžicích pochybností a ve chvíli, kdy nás láká vůně koláče nebo hamburgeru z rychlého občerstvení. Tak si představte, o jaké tělo bojujete, jak chcete vypadat a jak moc se ve vašich životech může změnit. Je také dobré představit si pochvalu od lidí, na kterých nám záleží.

Najděte specializovanou péči
Výživový poradce bude pravidelně monitorovat účinky nové stravy, bude vás také podporovat, když se na obzoru objeví krize. Navíc specialista vám dokáže poradit, když vám něco nebude vyhovovat, poskytne vám nové recepty a zodpoví vaše otázky.

Úspěch během úbytků váhy závisí na motivaci a na tom, zda je vaše strava správně vyvážená. Specialisté NATURHOUSE pro vás zvolí individuální, vyvážený a zdravotně bezpečný a jednoduchý jídelníček a poradí vám kdykoliv budete potřebovat. 
Chci zhubnout

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.