Jak nepřibrat a udržet se i v těchto dnech ve formě

Detoxikace a hubnutí
Trendy ve výživě
Jak nepřibrat a udržet se i v těchto dnech ve formě

V posledních dnech zažíváme v našem osobním i pracovním životě mnoho překotných změn. Mění se nám zaběhlá životospráva, organizace dne a mnozí pociťují zároveň i značnou nejistotu z budoucnosti a jsou vystaveni stresu. Jak to vše sladit se zdravým životním stylem, jak nepřibrat a udržovat se i psychicky co nejvíce v pohodě? Čtěte tipy našich výživových poradců.

 • Snažte se nevybočovat z pravidelného stravování, jezte nejlépe 5 x denně. Dělejte, na co je váš organismus zvyklý. Pomůžete udržet jej stabilnější a odolnější.
 • Jezte pokrmy na bázi středomořské stravy, které dle řady výzkumů podporují zdraví a imunitu.
 • Nezásobujte svou ledničku ve větší míře potravinami s vysokým obsahem sacharidů a tuků.
 • Udělejte maximum pro to, abyste se nesnažili uklidňovat stres jídlem - tipy, jak to udělat: jezte pravidelně po 2,5 hodinách a místo toho, abyste se pustili do "hříchu", se jděte raději projít na vzduch. Mnoho lidí uklidňuje něco chroupat - takže zeleninu na širší hranolky a může se zobat.Laughing Konzumujte vlákninu - dodá vám větší pocit nasycenosti a potřebu jíst tak udržíte lépe na uzdě. Dobré je najít si pro uklidnění zabavení nějaký nový nebo staronový koníček-např. šít, číst si,vařit zdravé pokrmy, zacvičit si, vzdělávat se, kutit, zazpívat si či zahrát si na hudební nástroj, atd. 
 • Dodržujte pitný režim - zhruba 2-2,5 l tekutin - nejlepší je čistá voda.
 • Pokud jste zdraví, choďte denně ven do parku či přírody. Rozhodně však při tom musíte dodržovat všechna aktuální nařízení, tedy s rouškou a zcela se vyhýbat venku jakýmkoliv sociálním kontaktům. Pokud to situace dovoluje, tak choďte do práce pěšky anebo jezděte na kole.
 • Pokud máte více času a pejska, i ten ocení více procházek.
 • Zařaďte pravidelné cvičení doma, to, že nemůžete jít do posilovny nebo tělocvičny neznamená, že se nemůžete hýbat vůbec Laughing. Můžete zkusit i různé cvičební lekce na internetu. 
 • Když máte zahrádku, práce na čerstvém vzduchu pro vás bude prospěšná fyzicky i psychicky.
 • Pokud máte méně sociálního kontaktu kvůli karanténě, zavření provozů, home office a dalším opatřením, je dobré více komunikovat s příbuznými i známými online a telefonicky. Snažte se však nešířit negativní zprávy a nepřenášet svoje obavy na ostatní, ale soustředit se na jiná témata a být ostatním více podporou než zátěží.
 • Pamatujte, že popíjení alkoholu je nežádoucí z řady důvodů - díky vysoké energetické hodnotě narušuje vaši snahu o udržení či získání ideální postavy. Dále jeho konzumace oslabuje imunitu. Navíc uklidňující účinek je pouze krátkodobý. Snažte se najít jiné pomocníky pro uvolnění napětí - např. staré i nové koníčky a zájmy, komunikace a společné činnosti s rodinou, četba, zvelebování bytu, apod.
 • S trochou nadsázky se dá říci, že nošení roušek má jednu skvělou výhodu, nebudu strkat do pusy, co nemámLaughing.
 • Vaše poradkyně/poradce je vám stále k dispozici, nezapomínejte na to. To platí pro stávající klienty, ale stejně tak může platit i pro nové. Ty jsme schopni také obsloužit, a to i buď zjednodušenou formou konzultací na pobočce či online a telefonicky, s doručením podpůrných produktů na domácí adresu. A naši stávající klienti vědí, že naši poradci a poradkyně jsou jim nejen koučem v jejich snaze o získání vysněné postavy, ale vždy je s pochopením vyslechnou i když je sužují jiné problémy a starosti a mají pro ně, když potřebují, vždy slova pochopení a podpory.
 • Zbytečně se nestresujte! Všechno zlé jednou pomine - to je zákon vesmíruLaughing

Jaké produkty na posílení imunity a na podporu detoxikace a doporučujeme pro toto období:

Zavolejte nebo napište si e-mailem o tyto produkty na  nejbližší pobočku (100 poboček v ČR), doručujeme i na vaši adresu.

Pomůžeme i vám
Kontaktujte nejbližší pobočku a zeptejte se našich výživových poradců, jak vám mohou pomoci v oblasti zdravého stravování a získání či udržení správné váhy.Vyberte si tu nejbližší: https://www.naturhouse-cz.cz/objednavka 

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.