Jak být štíhlá do plavek

Detoxikace a hubnutí
Jak být štíhlá do plavek

 

Jak být štíhlá do plavek

Sluneční paprsky už pomalu ale jistě signalizují začátek plavkové sezóny. S jejich sílícím vlivem roste i počet kilogramů, které se na poslední chvíli snažíme shodit. Jenže ne vždycky to jde tak, jak bychom chtěli. Jak být štíhlá do plavek? Na to jsme hledali odpověď u hlavní výživové poradkyně Věry Burešové z NATURHOUSE.

Spousta z nás bojuje s jo-jo efektem, který se dostaví ještě před tím, než ztracená kila vůbec stihneme předvést. Nežádoucí efekt, který se projevuje nabytím ještě v průměru tří, čtyř kil navíc, trápí až 80 % lidí, kteří se snaží redukovat svou váhu.

Žádné rychlé diety

Každá dieta, která slibuje rychlý výsledek, není založena na redukci tuků. Ve skutečnosti totiž dojde k úbytku svalové hmoty.  Člověku se může sice zdát, že trochu zhubl, ale ne na dlouho. „Všechny rychlé diety s sebou nesou riziko jo-jo efektu. Většinou jsou totiž založeny na zmatení metabolismu, který se zpomalí, přejde do úsporného režimu, nepustí tuky, protože ty pro něj znamenají energii, ale zabaví se naopak svalové hmoty," vysvětluje výživová poradkyně Věra.

Pozor na jednosložkové půsty

Právě v tomto období bývají v mnoha dámských magazínech a na internetu zveřejňovány zaručené limonádové, ananasové, okurkové a další diety jako cesta k úspěšnému hubnutí. Ani ty ale nezaručí úbytek tuků. „Dieta založena na konzumaci jedné potraviny nebo jedné skupině potravin tělu nedodává vše potřebné pro jeho fungování. To platí i pro metabolismus. Organismus nemůže správně pracovat, nemá dostatek živin," říká paní Věra.

Stop hladovkám

Vůbec nejhorší alternativou, jak docílit "lepší" siluety, je absolutní absence potravy. Při jakémkoli nedostatku čehokoli je organismus šokován a automaticky se zpomaluje i metabolismus. „Tělo, které nepřijímá potravu, si velmi dobře rozmyslí, jak a s čím naložit. Nemůže totiž plýtvat energií zbytečně, což se projevuje například i vysokou únavou. Dlouhodobé hladovění může zapříčinit i celkový kolaps organismu," upozorňuje paní Burešová a dodává: „V momentě, kdy takto zmatený organismus začne znova přijímat potravu, vše, co zkonzumujeme, si uloží v podobě tuku, protože právě ten je jeho energetickou zásobárnou." Jo-jo efekt je tedy stoprocentně zaručen.

Odborníci na zdravé hubnutí

Úspěšné hubnutí je možné pouze za předpokladu, že tělu dodáme vyvážený příjem potravy. „Jedná se o program, kde klienta naučíme kompletně přehodnotit dosavadní stravování. Dodržovat jídelníček není vůbec složité. Nejsložitější na tom je pochopit proč, co a jak správně dělat. Pak už to jde samo. A právě proto, aby člověk rozuměl tomu, co dělá, doporučujeme konzultaci s naším odborníkem," dodává výživová poradkyně Věra Burešová.

Redukční program na odbourání tuku – intensive

https://www.eshop-naturhouse.cz/redukcni-program-na-odbourani-tuku--intensive/

VIVAT DIGEST ampule: podporují odbourávání převážně vnitřních tuků, k formování postavy, zrychlování metabolismu a spalování tuků, detoxikaci organismu

LEVANAT ampule: artyčok a černá ředkev stimulují spalování tuků, čistí a regenerují játra a podporují jejich funkci, a tak celkově zlepšují metabolismus tuků v organismu, odstraňují plynatost, což celkově podporuje zploštění žaludku. Výrobek se doporučuje zejména lidem, kterým se zvýšeně ukládá tuk v oblasti břicha.

FIBROKI Vláknina: vláknina obsažená v produktu zaplňuje žaludek, což vám dává pocit plnosti po dlouhou dobu. Je to nerozpustná vláknina, která mechanicky čistí střevní stěnu, odstraňuje zbytky jídla a usazené toxiny, snižuje glykemický index jídla a tlumí chutě na sladké. je výživou pro správné střevní bakterie, tím napomáhá nejen hubnutí, ale také zlepšuje zažívání, posiluje imunitu.

FIBROKI suchary: Díky snížené kalorické hodnotě, jsou ideální pro osoby, které se snaží redukovat váhu. Vysoký obsah vlákniny způsobuje pocit sytosti, podporuje trávení a stabilizuje funkci střev

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.