Imunita a její posílení

Imunita a její posílení

Imunita, tedy odolnost, obranyschopnost organismu znamená, že naše tělo je připraveno vypořádat se s nepříznivými vnějšími okolnostmi v podobě virů a dalších patogenů, které na nás v podstatě nepřetržitě útočí. Pokud náš imunitní systém funguje správně, všechno dobře dopadne. Moderní život však přináší výzvy v podobě chronického stresu, vysoké toxicity prostředí a dalších vlivů, jako například globální svět, kdy dochází k vysoké a rychlé mobilitě lidí, a tak se snadno doručí vysoce nakažlivé zárodky přímo k našim dveřím.

Dobré rady nad zlato
V Naturhouse vás naučíme, jak na to! Základem bude pochopitelně zdravý a vyvážený jídelníček obsahující velké množství antioxidantů a polyfenolů v podobě barevného ovoce a zeleniny. Kde vlastně začít? Není to tak složité, začněte prostě snídaní. Lidé, kteří vynechávají snídani jsou mnohem snáze oběťmi zimních nemocí včetně běžného nachlazení, jak ukazuje výzkum Cardiffské Univerzity ve Walesu. Pokud snídaní nepřerušíte noční půst, vaše hladina cukru může významně poklesnout, a naopak se snadněji navýší hladina stresového hormonu kortizolu během dne, chutě na sladké, pocity úzkosti a toto přepíná nastavení organismu na program útěku nebo boje, který imunitu snižuje.

„Céčko“ a další zázračné vitamíny a prvky
mivinatJe mnoho výživných látek, které imunitu podpoří. Základem fungující imunity je pochopitelně dostatečné množství vitamínu C. I když se může zdát, že je naše denní konzumace potravin, jež ho obsahují, dostatečná, musíme počítat s faktem, že ovoce i zelenina v obchodech jsou často předčasně sklízené a dlouho skladované či přepravované na velké vzdálenosti, a to jsou faktory, které obsah živin radikálně sníží. Na místě je první pomoc v podobě suplementace potravinovými doplňky. A to nejen vitamínu C. Klíčovým minerálem v imunitním boji je zinek. V případě jeho nedostatku je značně redukována aktivita T buněk imunitního systému, které jsou de facto jeho vojáky. Krevety, mušle, ústřice, hovězí, cizrna, lněné a dýňové semínko, fazole, špenát, vařená listová zelenina, tahini pasta, miso, kakao, kešu ořechy jsou bohatým zdrojem zinku.
Důležitý je však také selen, hořčík a vitamín D. Ano, správně, chce to čerstvý vzduch, hodně slunce a také kousek hořké čokolády nebo šálek chutného kakaa :-)! To vše vám totiž pomůže nejen k dodání potřebných živin, ale také se zlepší vaše nálada a uvolněnost, které posilují imunitu. Hořčík se zinkem najdete v kapslích MIVINAT SILICA. Obsahují také výtažek z přesličky. Tím se přesouváme do říše léčivých rostlin. 

Bylinky aneb pomocníci proti všem neduhům
Byliny jsou silné imunostimulátory, které proces započatý správnou výživou neuvěřitelně podpoří. U bylin vyzdvihněme například bez černý. Vždyť to přece znáte:,,Před heřmánkem smekni, a před bezem klekni!“:-) Bez černý možná zcela nezabrání průniku virů, ale podle řady studií výrazně zkrátí dobu zaléčení a také zásadně redukuje vážnost symptomů. Posilu bezinkami najdeme například v koncentrátu SAMBUKI.

Cizokrajná léčiva
Nebyla by to úplná konverzace o imunitě, kdybychom zapomněli na echinaceu. Nejenom, že spolu s propolisem a vitamínem C skvěle pomáhá dětem, ale při pravidelném používání v ní najde podporu i každý dospělý. Bylinná lékárna Naturhouse je napěchována těmito účinnými látkami a k vaší podpoře máme připraveny produkty PANAKIBIOTIK a BRONISAN FORTE a také mnohé další. Ampulky INMUNAT využívají mocné imunostimulační schopnosti houbiček shitakee. Tyto houbičky můžete samozřejmě také konzumovat ve stravě a v posledním čísle časopisu Peso Perfecto č.30 najdete tipy na jednoduchou a rychlou přípravu asijských nudlí ramen. A když už jsme v Asii, není možné nevzpomenout na krále asijských léčivek, kterým je samozřejmě ženšen. Po staletí byla jeho konzumace výsadou čínských císařů, moderní doba má i své výhody. Zastavte se v nejbližší pobočce Naturhouse a posilněte se ženšenem v podobě kúry ENERKI.

Střevní mikroflóra je základ
fibrokiUrčitě jste také slyšeli o moci probiotických bakterií. Skutečně, konzumace fermentovaných potravin jako je nepasterované kysané zelí, kimči a také kvalitních jogurtů či kefírů se ukazuje nesmírně důležitou součástí podpory imunitních reakcí. V této souvislosti také připomeneme důležitost správné funkce trávicího traktu, který je hlavním sídlem mikroflóry organismu a z nějž také velká část imunitní obrany pochází. Bez dostatečné konzumace vlákniny a vlákninových produktů ani naše mikroflóra nebude prospívat, a proto je v péči o sebe sama podstatné dbát na obsah vlákniny v potravinách a také ji zdravě doplňovat. Produkty FIBROKI jako jsou vlákninové sušenky, tousty, granulovaná vláknina či DIETESSE cereálie patří mezi vyhledávané stálice sortimentu Naturhouse.

Napište si o produkty MIVINAT SINICA, SAMBUKI, FIBROKI, DIATESSE CEREÁLIE, ENERKI, PANAKIBIOTIK, BRONISAN FORTE A INMUNAT na vaši nejbližší POBOČKU.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.