Huráááá jaro

Trendy ve výživě
Sezónní recepty
Huráááá jaro

Hurááá jaro. Využijte jarní energii do nových začátků či změn a motivujte se.

Také Vám přišla tato zima dlouhá, studená a únavná? Nám tedy ano. Moc se těšíme na jarní slunečné počasí a ani nám nebude vadit sem tam nějaký ten deštík. Jaro je probuzením nejen pro rostliny, zvířata, náš šatník, ale i pro nás samotné. Hezké dny totiž dokážou vyloženě nabít pozitivní energií.

Na každého ale jaro nemusí působit pozitivně.  A takových lidí také není málo. Jak na to, abychom lépe zvládali přechod z dlouhé zimy a krátkých dní do teplejšího počasí?

„Vždycky jsem byla celkem akční, měla jsem ráda, když se mi něco povedlo. Hlavně, že to je prospěšné pro mě samotnou, a také v mnoha ohledech mému blízkému okolí, přátelům, kolegům. Já se s jarní únavou vždy prala tak, že jsem si udělala jarní "TO DO LIST". Sepsala jsem si věci, které mě strašily třeba už na podzim nebo zimu a chtěla jsem je změnit. Myslím si, že každý máme nějaké své koníčky. Někdo více, někdo méně.“ 

Jak na to?

Sepište si seznam konkrétních pracovních nebo radostných soukromých činností, které chcete ten daný den, týden, měsíc udělat, a seskládejte si je podle vašich časových možností a priorit. Na papíře je to jasnější a srozumitelnější než v představách v hlavě. Pak se do toho obujte, jedno po druhém. Především se v klidu zamyslete, co potřebujete ten konkrétní den udělat a co byste rádi udělali jenom tak pro sebe.

Pomáhá například pustit se do těch nejméně atraktivních povinností hned po ránu. Nemusíte pak už na to celý den myslet, nepronásleduje vás to, a ještě ušetříte mentální energii. Třeba i pro partnera, rodinu nebo přátele.

Motivujte se.

Velice důležitý je moment, kdy si uvědomíte potřebu zastavit se ve svém životě a čerpat novou energii. Dnešní rychlý a hektický životní styl nám tu možnost úplně nedává, protože se nacházíme v jedné velké smyčce neustálého stresu a napětí. V práci jsou na nás kladeny maximální nároky. Všichni se bojí selhání a ztráty místa. Podnikatelé mají obavu, že přijdou o zakázky nebo v dnešní době i o firmu.

U žen se bere téměř jako samozřejmé, že budou perfektní matky, manažerky, dcery, manželky, a ještě u toho budou plné optimismu, úsměvu a pochopení. Zkuste se na chvíli jen tak zastavit. Nemusíme být přeci být ve vleku svého okolí a plnit na 100 % vše, co se od nás čeká. Nemusíme být dokonalé.

Důležité je přeci i to, abyste si dokázaly udělat čas samy na sebe, věnovaly se svým zálibám, tomu, co vás baví a naplňuje.  Jedině šťastná a spokojená žena dokáže udělat šťastnou i celou svou rodinu a své okolí. Není důležité, zda máte doma uklizeno. Hlavní je, zda si dokážete najít ve světě každý den něco hezkého, co vám udělá radost.

Jaro a hubnutí? Proč ne.

Tělo přes zimu odpočívalo a teď by mělo mít větší chuť více pracovat. Metabolismus se krásně probouzí, slunce nám dává jakýsi doping energie, dobré nálady a optimismu.

Rozhodli jste se začít s hubnutím a nevíte jak na to? Všude najdete spoustu rad, jak změnit jídelníček, jenže vám jde z té záplavy hlava kolem? Jak se v tom neztratit? Zkuste začít jediným malým krůčkem. Třeba že si ráno nenachystáte do lahve vodu se šťávou, ale jen čistou vodu.

V Čechách je 96 poboček NATURHOUSE, ve kterých vám rádi poradíme jak na to J. Pokud klient spolupracuje a snaží se dodržovat doporučení svého výživového poradce, přichází zdravé a trvalé zhubnutí. Když už chcete začít, je důležité si uvědomit důležitou věc. Opakované hubnutí jde zpravidla hůř než předchozí pokusy. Naše tělo si všechny naše pokusy dobře pamatuje a nemusí na ty předešlé úspěšné tak dobře reagovat.

Představte si, že do vás někdo narazí na procházce a omluví se. Vy mu to odpustíte, ale při další procházce do vás opět někdo drcne a pak ještě několikrát. To už vás určitě naštve. A úplně stejným způsobem se naštve váš organismus, jestli do něj pokaždé někdo drcne se špatnou dietou.

Nezapomínejte, že skvělým parťákem při hubnutí je i pohyb. Většinu z nás už láká lepší počasí častěji ven. Ať už na procházky, projížďky na kolech, běh, projížďku no kolečkových bruslích... V teplejším počasí se i lépe pije obyčejná voda ochucená například citrónem. V zimě tento pitný režim ale každému nevyhovuje.

Tak co na to říkáte? Našli jste se někde i vy? Pomohlo vám toto čtení například se sestavením vašeho ,,TO DO LISTU´´? Doufáme, že ano. Cítit se dobře, žít zdravě a dodržovat řádný životní styl je důležité. Buďte i vy pro sebe tou jarní zářivou hvězdou.

Pro dobrý pocit jsme si pro vás připravili dva jarní recepty plné vitamínů.

Drink plný energie

Ingredience: 2 ks střední mrkve, 1 ks středního jablka, 1 ks středního pomeranče, 2 lžičky sezamového semínka, 1 lžička zázvoru, 1 lžička chia semínek

Postup: Mrkev, pomeranč a jablko očistíme, odpeckujeme a odšťavníme. Pokud nemáte odšťavňovač, můžete rozmixovat. Poté přidáme sezamové semínko, zázvor, chia semínka, a ještě jednou rozmixujeme.

Tento drink obsahuje spoustu důležitých vitamínů a minerálů, které dodají nejen energii, ale napomáhají i ke správnému trávení. Můžete jej použít buď v rámci snídaně nebo ke svačině.

Zelená polévka z medvědího česneku

Ingredience: 2 střední brambory, 1 větší svazek medvědího česneku, 0,75 l zeleninového vývaru, 100 ml sójové smetany, 1 střední šalotku, sůl, pepř.

Postup: Šalotku nakrájíme nadrobno a osmahneme na másle, přidáme na kostičky nakrájené brambory a zalijeme vývarem. Přidáme postupně (ne do vroucí polévky) smetanu a na jemno nasekané listy medvědího česneku. Chvíli povaříme a rozmixujeme. Polévku můžeme servírovat i s čerstvě nasekaným medvědím česnekem, aby měla ještě výraznější chuť.

A jak ještě podpořit jarní energii, detoxikaci, imunitu?

Doporučujeme udělat si aspoň týdenní kůru se sáčky Carboblock nebo vitamíny Arteki.

Carboblock vám dodá minerální látky, provitamín A, C, E, B1, B2 a další. Jeho hlavní složkou jsou rajčata, které obsahují lykopen, které je velmi silný antioxidant, pomáhá pohlcování volných radikálů a napomáhá odstraňování toxinů.

 

Arteki s obsahem Rybího oleje, divokého česneku, vitamínu E a fytosterolu vám napomůže s imunitním systémem, působí proti volným radikálům, je vhodný pro střevní prostředí a napomůže s čištěním organismu.

 

Krásné jaro plné energie a duševní pohody přeje dietoložka Lucie Petřek Michalcová.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.