Do formy po létě

Detoxikace a hubnutí
Sezónní recepty
Do formy po létě

zelenina

Prázdniny pro nás skýtají spoustu nástrah a pokušení. Oslavy, dovolené, grilování s přáteli a s tím občasná vyšší konzumace alkoholu. To jsou lákadla, která na nás během prázdnin číhají. Také jste během letních měsíců občas přimhouřili oko a povolili si drobné prohřešky na úkor vašeho jinak zdravého jídelníčku? Dostaňte se zpátky do formy.

Tipy a rady pro podzimní jídelníček
Určitě zařaďte do podzimního jídelníčku více vlákniny, vyčistí vám střeva, navíc je i výživou pro střevní bakterie, kde vzniká nejen 70 % imunity těla, ale i hormon serotonin, který je důležitý pro to, abychom se s nástupem podzimních stresů cítili co nejlépe. Volte hlavně sezonní ovoce, jako jsou jablka, švestky, či zelí. Využít můžete také pickles neboli fermentovanou či kvašenou zeleninu. Tento způsob úpravy zeleniny je lidstvu znám už tisíce let a je zároveň jedním z nejdůležitějších prvků zdravé stravy. Obsahuje velké množství minerálů a vitamínů, působí pozitivně na střevní mikroflóru, podporuje metabolismus, posiluje imunitu, a mimo jiné i dodává energii a zvyšuje odolnost proti stresu.

Jak na přebytečná kila po létě
Pokud potřebujete po létě shodit i přebytečná kila z dovolených či grilování, odlehčete jídelníček ve formě většího množství zeleniny a kvalitních bílkovin a nezapomínejte ani na správný pitný režim.

Výtažky ze sezónních bylin a zeleniny
Zároveň si můžete pomoci výtažky z bylin a zeleniny, (které mají díky větší koncentraci účinných látek silnější účinek), například extrakty z bezu černého SAMBUKI. Je to téměř kouzelná bylinka, z které se dají zpracovat téměř všechny její části, (kůru a listy, ale nepoužívejte vnitřně). NE nadarmo se říká „před bezem klekni“. Výčet jeho účinků na zdraví je téměř nepřeberný. Je výborný na trávení, dokonce má lehce projímavé účinky. Zároveň tělo detoxikuje, je močopudný, ničí choroboplodné bakterie a působí protizánětlivě. Dá se používat i ve formě různých obkladů, například při křečových žilách či masírování bolestivých míst.

sambukiNa opravdu důkladné nastartování vyzkoušejte náš balíček DO FORMY PO LÉTĚ. Balíček obsahuje exkluzivní bylinné produkty, odborné poradenství, vstupní a výstupní měření, týdenní stravovací plán a spoustu zdravých receptů. 

 

 

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.