Dieta po svátcích - efektivní metoda, jak se dostat zpět do formy

Detoxikace a hubnutí
Dieta po svátcích - efektivní metoda, jak se dostat zpět do formy

Vánoce oplývají těžkými a kaloricky bohatými jídly. Tradiční jídla mohou nejen uškodit naší postavě, ale také způsobit trávicí obtíže. Ukazuje vám po svátcích ručička váhy nějaké to kilo navíc, jsou tvary vaší postavy mírně zaoblené? 
Známe způsoby, jak s tím zatočit!

Slavnostní těžko stravitelné jídlo může způsobit nepříjemné zažívací problémy. Nadýmání, přetrvávající zácpa a špatně regulované trávení nemají pozitivní vliv na náladu. Chcete-li snížit účinky přejídání, použijte rady výživových  poraden NATURHOUSE, které vám umožní vrátit se rychle do formy.

Vzdejte se zbytků slavnostních jídel

Když žaludek odmítne po Vánocích poslouchat, vzdejte se jídla, co vám zbylo v lednici. Aby tělo správně fungovalo, je lepší přejít na lehkou stravu a nemučit žaludek porcemi těžko stravitelných jídel. Dejte své sestře, babičce, kamarádce cukroví, co vám zbylo v lednici, anebo to jednoduše vložte do mrazničky. Nemusíte nic vyhazovat!

Větší množství vlákniny

Pokud slavnostní přejídání a nedostatek pravidelných jídel způsobily zácpu, nezapomeňte přidat do vaší stravy víc vlákniny. Vláknina čistí střeva, podporuje zažívací trakt a snižuje nepříjemné účinky přejídání. Vyberte si celozrnné pečivo, zařaďte do stravy více zeleniny s vysokým obsahem vlákniny, například hrášek, kapustu, celer, mrkev. Vyměňte část živočišných bílkovin za rostlinné – cizrnu, čočku, které kromě cenných bílkovin obsahují také hodně vlákniny. Přidejte bílý jogurt s vlákninou FIBROKI po obědě a večeři.

Voda, voda a voda znovu

Pro urychlení čištění těla vypijte 2 litry neperlivé vody denně. Chcete-li zlepšit její chuť, můžete přidat citron, pomeranč, v chladných dnech přidejte zázvor nebo skořici. Je třeba mít na paměti, že tělo by mělo být správně hydratováno i v zimě. Po slavnostních dnech pomůže voda odbourat přebytečné toxiny. Při čištění těla je užitečný také nápoj PEIPAKOA ANTIOX, který pomáhá překonat účinky nadměrné konzumace alkoholu.

Přírodní doplňky

Prospěšné vlastnosti bylin na zažívací systém jsou známy odpradávna. Jaké dary přírody po Vánocích využít? Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, má silné čistící účinky. Kromě toho snižuje hladinu triglyceridů a cholesterolu v krvi. Červený čaj usnadňuje trávení a pomáhá redukovat tuk nahromaděný během Vánoc. Také pomáhá játrům zase správně fungovat. Během vánočního přejídání může být užitečný také extrakt z maté či artyčoku, který dokonale zvládne nadýmání, zlepšuje funkci trávicího traktu, usnadňuje trávení a zabraňuje hromadění tuku. Doporučujeme LEVANAT INSTANT po každém těžkém jídle – budete mít skvělé výsledky.

Zdravé bakterie

Obohaťte dietu po Vánocích produkty, které obsahují prospěšné střevní bakterie. Přírodní jogurt, kefír nebo podmáslí obsahují živé kultury, které zlepšují funkci střev a pomáhají jejich správnému fungování. Kromě toho posilují imunitu, což je zvláště důležité v zimě. Jak víte, všechny živiny se vstřebávají ve střevech, takže jejich dobrý stav je pro naše tělo velmi důležitý. Po Vánocích je nutné obnovit správnou střevní mikroflóru. Zkuste jíst přírodní jogurty, kefír nebo podmáslí každý den. Při použití produktu VIVAT sáčky se můžete spolehnout na rychlé zlepšení funkce střev – kromě papáji obsahuje laktobacily, takže rychle obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry.

Chcete-li co nejvíce omezit nepříjemné účinky vánočního přejídání, řiďte se našimi výživovými tipy a užívejte si tradice se svými blízkými.

Vlákninu FIBROKI a další produkty s vysokým obsahem vlákniny, LEVANAT INSTANT, červený a zelený čaj, a PEIPAKOA ANTIOX si můžete zakoupit v kterékoliv výživové poradně NATURHOUSE.

Líbí se Vám naše novinky? Více rad můžete dostávat pravidelně do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme za pochopení.